7 sposobów podejścia do pakowania produktów na czas transportu

image

Paczka wysyłana pocztą stanowi najbardziej bezpośredni kontakt z klientem, dlatego ważne jest, aby była dobrze zapakowana. 

Ten wpis da Ci do myślenia, przedstawiając 7 metod pakowania, które warto rozważyć przy pakowaniu swoich produktów. 

Ciesz się treścią, jestem pewien, że nauczysz się czegoś nowego.

1. Luźne chipsy wypełniające

Zalecane do wypełniania przestrzeni pozostałej po zapakowaniu przedmiotów, sypka natura luźnych żetonów oznacza, że mogą być stosowane do każdego rozmiaru pudełka, aby wypełnić przestrzeń wokół towarów.

Polistyrenowe luźne wypełniacze są wykonane w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu i nadają się do ponownego użycia. 

Wypełniacz Bio-fill jest wykonany ze skrobi pszennej i rozpuszcza się w wodzie. Kształt "S" obu rodzajów luźnych wypełniaczy oznacza, że blokują się one razem, minimalizując migrację podczas transportu.

Zrębki luźne są efektywnym kosztowo sposobem wypełniania pustych przestrzeni, szczególnie przy wysyłce produktów o nieregularnych kształtach. Są one również bardzo szybkie i łatwe w użyciu oraz zapewniają doskonałą ochronę.

Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę rozważając użycie luźno wypełnianych zrębków jest fakt, że do przechowywania dużych worków wymagana jest duża przestrzeń magazynowa, co może sprawić, że operacja pakowania stanie się zagracona i będzie wymagała regularnego czyszczenia, co może stanowić problem dla wydajności.

Wióry luźno wypełniane są lekkie, więc dla firm rozważających wagę swoich pudełek może to być świetny produkt do pakowania.

2. Folia bąbelkowa

Klasyczny i wszechstronny produkt opakowaniowy, jakim jest folia bąbelkowa, zapewnia niezbędną ochronę podczas transportu, wysyłki lub przechowywania delikatnych przedmiotów.

Dostępna jest w różnych szerokościach i długościach, a najmniejsza opcja dostarczana jest w pudełku z dozownikiem, co ułatwia jej przechowywanie i perforacją ułatwiającą odrywanie.

Folia Bubble Wrap może być dostarczana w wersji antystatycznej dla urządzeń elektrycznych, a do niektórych zastosowań dostępny jest podwójny laminat jako ochrona powierzchni przed kolistymi śladami.

Po nałożeniu folia bąbelkowa jest owijana wokół przedmiotów, co zazwyczaj wymaga użycia taśmy, aby utrzymać ją na miejscu. W przypadku mniejszych przedmiotów można nabyć woreczki z folią bąbelkową z odrywanym paskiem do zaklejania.

3. Poduszki papierowe

Maszyny do produkcji poduszek papierowych inaczej mówiąc nacinarki do kartonu wytwarzają poduszki papierowe o odpowiedniej strukturze i są jedną z najskuteczniejszych form opakowań ochronnych na rynku. W przeciwieństwie do plastikowych poduszek powietrznych, papier nie pęka, a ponadto jest łatwiejszy w skutecznym recyklingu. 

Poduszki papierowe pozwalają pracownikom pakującym na dużą elastyczność przy pakowfnaniu produktów o różnych kształtach i rozmiarach, a dzięki przeszkoleniu w zakresie prawidłowych technik stosowania tej metody można znacznie ograniczyć liczbę uszkodzeń w transporcie i zmniejszyć zużycie materiałów opakowaniowych.

Przy prawidłowym stosowaniu to zrównoważone opakowanie nie wymaga całkowitego wypełnienia pustej przestrzeni, jak w przypadku rozdrobnionego papieru lub luźnych wiórów wypełniających.

Dostawcy oferują opłaty za wynajem i w razie potrzeby dostarczają rolki papieru w ilościach paletowych. Należy pamiętać, że niektóre nacinarki do kartonu produkują różnej jakości papierowe materiały amortyzujące, dlatego należy upewnić się, że wytrzymałość materiału amortyzującego jest odpowiednia dla danego zastosowania.

Nacinarki do poduszek papierowych cieszą się popularnością wśród firm, które chcą włączyć do swoich operacji pakowania alternatywne, zrównoważone opakowania, aby zmaksymalizować wydajność w godzinach szczytu.

nacinarka do papieru

Nacinarka do kartonów HSM Profipack

4. Amortyzacja powietrzna

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele maszyn pakujących w poduszki powietrzne i bąbelki powietrza, które mogą tworzyć duże elastyczne poduszki powietrzne lub małe prostokątne poduszki powietrzne. Pakowanie produktów otoczonych poduszkami powietrznymi pozwoli Ci szybko i skutecznie chronić produkty podczas transportu lub przechowywania.

Maszyny do poduszek powietrznych mogą być świetnym rozwiązaniem do pakowania dla firm z ograniczoną przestrzenią, ponieważ maszyny mogą być małe i lekkie, wielu dostawców będzie również oferować je do kupienia na sprzedaż lub zwrot.

Systemy poduszek powietrznych mogą pozwolić Twojej operacji pakowania stać się uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ możesz stworzyć tyle poduszek powietrznych, ile chcesz.

Jednym z głównych minusów Air Cushioning jest to, że plastik nie jest bardzo popularnym materiałem do wykorzystania ze względu na niedawny back-lash ze strony opinii publicznej, teraz zaczynamy widzieć trendy zakupowe, które pokazują, że konsumenci aktywnie unikają zakupów od firm, które używają plastikowych opakowań.

5. Papier Hexcel

Hexcel Paper to następna generacja opakowań ochronnych zaprojektowanych jako papierowa alternatywa dla materiałów plastikowych, takich jak folia bąbelkowa. Ten materiał opakowaniowy może być owijany wokół produktów dzięki zazębiającej się konstrukcji, która z kolei nie wymaga użycia taśmy klejącej.

Jako materiał w 100% nadający się do recyklingu i ulegający biodegradacji Hexcel Paper stał się popularny wśród firm poszukujących nadającego się na prezent materiału wypełniającego puste przestrzenie, który nadaje produktom luksusowe wykończenie.

Hexcel Paper jest dostarczany w rolce, a po umieszczeniu na dozowniku materiał pod wpływem napięcia otwiera się na kształt sześciokąta, dzięki czemu powstaje materiał, który doskonale nadaje się do amortyzacji i owijania produktów.

Jedną z kluczowych zalet papieru Hexcel jest szybkość pakowania produktów, w porównaniu z folią bąbelkową, Hexcel może być odrywany z rolki ręcznie i blokuje się sam, co stanowi oszczędność kosztów w porównaniu z folią bąbelkową, która wymaga użycia taśmy, co może być również korzystne dla firm, które mają ściśle określone obszary pakowania wolne od urządzeń tnących.

Wykorzystanie oferty papierowej Hexcel może zapewnić przewagę konkurencyjną marki, ponieważ konsumenci decydują się na zakup od firm, które stosują zrównoważone materiały opakowaniowe, łatwe do odpowiedzialnego usunięcia z powrotem do obiegowego łańcucha recyklingu.

6. Opakowania retencyjne Dynasaf

Opakowania retencyjne i zawieszane Dynasafe nadają się do szerokiej gamy zastosowań w wielu branżach i szybko zyskują popularność wśród firm pakujących w handlu elektronicznym, które mogą wymagać pakowania wielu produktów razem oraz ułatwienia zwrotów.

Główną zaletą tego typu opakowań jest to, że pudełko jest opakowaniem, więc nie ma potrzeby wypełniania pustych przestrzeni. Produkt(y) są utrzymywane w miejscu przez cienką warstwę folii. Ponieważ folia stanowi maksymalnie 1,5% składników niepapierowych, co ciekawe, kwalifikuje się ona jako całkowicie nadająca się do recyklingu i nie musi być oddzielana przed poddaniem jej procesowi recyklingu.

Szybkość pakowania jest jedną z głównych cech tego innowacyjnego produktu, który może być zapakowany i zgrzany w ciągu dziesięciu sekund.

Dynasafe może być produkowany jako produkt z nadrukiem na zamówienie, co daje firmom możliwość wzmocnienia swojej marki i stworzenia pozytywnego wrażenia przy otwieraniu pudełka. Dostępne w wersji jednoczęściowej i dwuczęściowej dla większych produktów.

7. Papier rozdrobniony

Rozdrobniony papier oferuje opcję całkowitego wypełnienia pustych przestrzeni, zaprojektowaną w celu ochrony produktów, dostępną w wielu kolorach, a także w postaci rozdrobnionego papieru Zig-Zag. Ten wypełniacz pudełek jest powszechnie stosowany jako wypełnienie pustych przestrzeni w opakowaniach detalicznych przez firmy zajmujące się handlem elektronicznym.

Pod wieloma względami drobno pocięty rozdrobniony papier oferuje podobne właściwości ochronne jak luźno wypełnione wióry, ale może być prezentowany jako bardziej upominkowe rozwiązanie podczas wypełniania przestrzeni.

Wszystkie rozdrobnione papiery mogą być biodegradowalne i nadawać się do recyklingu, ale warto porozmawiać z dostawcą, aby upewnić się, że do kolorowych papierów rozdrobnionych używane są farby wodne. Kolory Naturalny i Czarny są najbardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ zostały wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu.

Rozdrobniony papier to bardzo skuteczny sposób ochrony delikatnych towarów w transporcie, ale może stać się kłopotliwym obowiązkiem dla użytkowników końcowych, którzy nie posiadają chomika. 

Kolejną istotną zmianą w przypadku papieru niszczonego jest fakt, że ze względu na przepisy GDPR, wszelkie ścinki produkowane z papieru z recyklingu muszą być cięte poprzecznie, co sprawia, że ścinki są zakurzone i mniej skuteczne.

Podsumowanie

Wygląda na to, że istnieje wiele opcji do rozważenia, jeśli chodzi o pakowanie pudełka. Mam nadzieję, że ten blog dał Ci kilka pomysłów, zwłaszcza jeśli chodzi o upewnienie się, że opakowanie pasuje do struktury Twojej firmy. 

Zorganizuj się z segregatorem