Podstawy biurowe: Najlepsze segregatory dla Twoich najważniejszych dokumentów

image

Najlepsze cechy, których należy szukać w następnym segregatorze, aby utrzymać porządek.

Skoroszyty zapewniają bardzo potrzebną organizację w chaotycznym świecie papieru.

dzeNawet jeśli czujesz, że masz mniej papierów w swoim życiu, z przejściem na głównie elektroniczne pliki i organizacją w chmurze, utrzymanie wszystkich papierów w porządku nigdy nie było ważniejsze - i nie powinno być zaniedbywane.

To umiejętność i praktyka, że nie powinniśmy pozwolić sobie na wyginięcie tylko dlatego, że mamy więcej papierowych teczek w naszym życiu. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy mamy coś w formie papierowej, to dlatego, że jest to naprawdę ważne - co jest tym bardziej powodem, aby utrzymać to w organizacji i bezpieczeństwie.

I to tam, gdzie jest uniwersalny segregator. Skoroszyty są czystym, prostym i zorganizowanym sposobem na przechowywanie i sortowanie wszystkich plików na papierze. Ale może masz złe doświadczenia z używaniem segregatorów lub uważasz, że są po prostu brzydkie.

Uwierz nam, kiedy mówimy, że masz bardziej stylowe, wyrafinowane i profesjonalne opcje do wyboru niż kiedy byłeś dzieckiem.

Uszczypane palce, podstawowe kolory i płatkowe okładki nie są już potrzebne; oto wszystko, czego powinieneś szukać w funkcjonalnym, ale profesjonalnym, dorosłym segregatorze i różne opcje, które sami kupilibyśmy i polecilibyśmy Ci!

Opcje segregatorów są liczne

Piękne i profesjonalne, super funkcjonalne segregatory są tam na zewnątrz. Aby znaleźć najlepszy dla Ciebie segregator, podzielmy różne opcje, z których musisz wybierać i posegregujmy, co jest Ci potrzebne.

1. Zewnętrzna strona segregatora i to, co widzisz najpierw

Zwykłe kolory i okładki, które zginają się i rozrywają w szwach są problemami, które dręczą spoiwo powszechne. Ale jeśli masz zamiar przechowywać segregatory na półce w swoim biurze lub zabrać je ze sobą na spotkania, potrzebujesz czegoś bardziej złożonego i spójnego, prawda?

Najpierw rozważ kilka rzeczy:

 • Gdzie będzie mieszkał ten segregator (na zewnątrz na półce lub za drzwiami szafki)? Chcesz mieć spójny wygląd wśród wszystkich rozmiarów/kształtów segregatorów lub przestrzeni, w której będą one przechowywane?
 • Czy musi on odzwierciedlać estetyczne elementy powierzchni pod względem koloru, wzoru, materiału, rozmiaru?
 • Czy będzie chodzić z Tobą po mieście, czy na spotkania? Być może będzie musiała wytrzymać rozlanie się, podróżowanie i zużycie, jeśli tak się stanie.
 • W zależności od potrzeb, najtrwalsze segregatory, które mogą wytrzymać podróżowanie i duże zużycie, użyj wytrzymałych materiałów, takich jak deska Davey, a nie tylko plastik czy cienka tektura. Deska Davey to płyta pilśniowa o wysokiej gęstości, powszechnie stosowana w introligatorstwie, która jest na ogół gruba i wytrzymała bez względu na grubość, w jakiej występuje (występuje w różnych grubościach).

Należy również zwrócić uwagę na rozszczepialne krawędzie, aby kręgosłup dobrze trzymał się drogi i często się otwierał i zamykał.

Na podobnej zasadzie, kolejną świetną cechą są wzmocnione narożniki! Tylko odrobina metalu na zewnątrz narożników powstrzymuje spoiwo od zginania się lub zaczepiania i zrywania. Mała cecha, która opłaca się w dużym stopniu.

Opcje kolorów, materiałów i wzorów są bogate, więc bez względu na to, czy potrzebujesz podstawowych czarno-białych czy bardziej nowoczesnych kolorów metalicznych, prawdopodobnie znajdziesz je zarówno w materiałach nieplastikowych. Na przykład, księgarnia (materiał podobny do materiału z papierem lub mocnym podłożem) i opcje opatentowanej/ wegańskiej skóry są bardziej wyszukanymi i profesjonalnymi materiałami do spoinowania zewnętrznego dla Twojego dorosłego życia. Przy odrobinie detali na zewnętrznej stronie segregatora, zwykły segregator ma nadal podwyższoną jakość.

Przeczytaj również: Jaką drukarkę wybrać do firmy?

2. Rozmiary i wymiary spoiw

Zastanów się, ile papierów musisz złożyć i do jakiego rodzaju papierów zamierzasz ich użyć, aby dowiedzieć się, jak duży segregator można dostać. Nie zapomnij też pomyśleć o wadze; im więcej papierów chcesz złożyć w segregatorze, tym cięższy będzie segregator, niezależnie od tego, jak ciężki jest sam w sobie. Typowe 3-pierścieniowe segregatory (w grubościach), które mieszczą się na 8,5×11 arkuszy papieru, to również:

 • 0,5 cala
 • 1 cal
 • 1,5 cala
 • 2 cale
 • 3 cale
 • 4 cale

Skoroszyty dostępne są w mniejszych, miniaturowych rozmiarach, które najlepiej sprawdzają się na 5,5×8,5 arkuszy papieru.

3. Super ważna rola pierścieni segregatorów

Tu często zawodzą segregatory. Skoroszyt może wyglądać wspaniale na zewnątrz, ale kiedy idzie się otworzyć lub zamknąć pierścienie i faktycznie użyć go zgodnie z przeznaczeniem, pierścienie pękają niebezpiecznie, są trudne do pracy, lub nie pozwalają na płynne przerzucanie papieru, albo ze względu na kształt pierścienia, albo pierścienie nie łączą się równomiernie.

Segregatory, które mają grubszą lub wyściełaną dźwignię/przycisk zakładkowy, znacznie ułatwiają otwieranie segregatorów, ponieważ dają Ci coś do chwytania. Jeśli będziesz często wkładać lub wyjmować papiery z

Jeśli chodzi o opcje dzwonka, są co najmniej 4 do wyboru:

 • O-ring - w kształcie O
 • Pierścień skośny - okrągły z jednej strony, ale płaski i pod kątem po przeciwnej stronie
 • Pierścień D - w kształcie litery D
 • Smart ring - schludny, otwierany system pierścieniowy, który pozwala na łatwe przenoszenie arkuszy, bardziej jak w notebooku

Kształt pierścienia segregatora, który wybierzesz, w tym rozmiar samego segregatora, będzie miał wpływ na to, ile kartek papieru możesz zmieścić w segregatorze. Na przykład, 1,5-calowy segregator z O-ringiem może pomieścić do około 280 stron, w porównaniu z 318 stronami w skośnym pierścieniu, i 375 stronami w pierścieniu D (bardziej szczegółowy wykres znajduje się na stronie internetowej Folderów firmowych).

Więc jeśli potrzebujesz zmaksymalizować swoją przestrzeń, O-ring może nie być najlepszym rozwiązaniem.

4. Dzwonki i gwizdki do segregatorów

Celem segregatora jest bezpieczne przechowywanie papierów, co jest bardzo ważne, ale masz możliwość wyboru segregatorów z pewnymi przydatnymi dodatkami, które maksymalizują jego wykorzystanie.

Niektóre segregatory posiadają wkładki zewnętrzne, wsuwki lub okienko wzdłuż grzbietu, które pozwalają na łatwe i szybkie etykietowanie segregatora. Pomaga to zachować dodatkową organizację.

Inne segregatory mają wewnętrzne kieszenie na te luźne lub małe przedmioty, które trzeba szybko schować i później odpowiednio zapakować. Kieszenie te znajdują się zazwyczaj z przodu i/lub z tyłu segregatora, co ułatwia wkładanie i dostęp do nich. Niektóre z nich mogą być również wyposażone w opcje pionowego wkładania, jeśli Ci się to podoba!

Unikalną cechą, którą znaleźliśmy w kilku segregatorach, jest wnętrze suchego segregatora! Jest to zabawny i łatwy sposób na zapisywanie szybkich notatek lub pomysłów bez użycia papieru.

Segregatory to najlepszy sposób na uporządkowanie i rozdzielenie dokumentów, które przechowujesz w segregatorze. Karton jest wytrzymały, ale nie jest znacząco ciężki, zapewniając wsparcie i separację.

Metalowa ściereczka do książek z 3-pierścieniowym segregatorem: W złotym i różowym materiale księgarskim, ze wzmocnionymi narożnikami, oprawą płyt Davey'a, suchym wymazywaniem wewnątrz i złotymi akcentami zewnętrznymi, to piękny, funkcjonalny wybór do pracy i osobistych projektów.

Spoiwo przypominające skórę w czarnej skórze wegańskiej i biały patent to klasyka. Obie opcje mają podobne szczegóły i cechy jak spoiwo metalowe powyżej, o lekkiej wytrzymałości.

Okrągły pierścieniowy segregator typu Vintage Hardback Book Style jest dostępny w wyjątkowym i wytrzymałym stylu o tej samej fakturze i wrażeniu przenoszenia na wewnętrznej stronie segregatora. Dodatkowo posiada wewnętrzne kieszenie.

Zorganizuj się z segregatorem