Jak pomóc dzieciom wrócić do szkolnej rutyny

image


Ponieważ dni letnie szybko mijają, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o nadchodzącym roku szkolnym. Choć możemy nie wiedzieć dokładnie, jak będzie przebiegał rok szkolny 2020-21, wiemy o tym - kluczowe znaczenie ma ustalenie rutyny przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Wracamy do łóżka
Nie obwiniamy cię za bycie trochę pobłażliwym przy letnich zasadach snu. W końcu letnie noce są pełne przygód, które zasługują na to, by je wykorzystać. Jednak w związku z szybkim zbliżaniem się roku szkolnego, ważne jest, aby ustalić powrót do norm dotyczących pory snu. Nie tylko pozwoli to dziecku zasnąć i nabrać energii na szkolne dni, ale także będzie stanowić oznakę normalności i zacznie tworzyć organizację i rutynę. Próbuje łagodzić w pora snu w tygodniach prowadzących do pierwszego dnia szkoły, aby ułatwić dostosowanie dla ciebie i twoich dzieci.

Wczesna pobudka
Wczesne przedpołudnia nie mogą odbywać się bez snu, więc gdy zaczniesz ustalać godziny snu, upewnij się, że twoje dzieci są na górze i na 'em jasne i wcześnie. Jeśli poczekasz do weekendu przed pierwszym dniem szkoły, ta korekta będzie zupełnie nie do zniesienia. Zamiast tego, spróbuj zaplanować kilka zabawnych porannych zajęć, które zachęcą Twoje dzieci do wczesnego wstania i nagrodzenia ich za to.

Ustanowienie rutyny żywieniowej
Mimo, że różni się to w zależności od sytuacji, szanse na to, że Twoje dzieci trzymają się normalnego planu żywieniowego są niewielkie. Od północy przekąski podczas oglądania T.V. do popołudniowych śniadań, plany posiłków są często wyrzucane z worka w miesiącach letnich. Pomaganie im w ustaleniu normalnego schematu odżywiania się ze śniadaniem, obiadem i kolacją dodatkowo wzmacnia rutynę, którą próbujesz ustalić. To również zapewnia im wystarczającą ilość energii, aby byli zmotywowani przez cały nadchodzący dzień szkolny.

Stwórz przestrzeń roboczą
Bez względu na to, jaki rodzaj nauki przyjmie w tym roku szkoła Twoich dzieci, zapotrzebowanie na miejsce pracy w domu pozostaje takie samo. Jeśli Twoje dzieci będą wracać do klasy, nadal będą potrzebowały miejsca, które pozwoli im skupić się na pracy domowej po szkole. Z drugiej strony, jeśli dzieci będą kontynuowały naukę na odległość, będą potrzebowały miejsca, które pozwoli im utrzymać motywację przez cały dzień szkolny. Spróbuj ustawić tę przestrzeń w miejscu, które nie rozprasza uwagi, takim jak telewizory, place zabaw i inne potencjalnie zakłócające środowisko.