Zorganizuj się z segregatorem

image

Po raz pierwszy usłyszałem, jak Julie mówiła o swoim segregatorze do bloga podczas dyskusji na forum b5media i pomyślałem, że może to być coś, co inni mogą uznać za pomocne. Zapytałem ją, czy napisze to i oto jest:

Odkąd zacząłem blogować, mój umysł zawsze idzie milę na minutę. Ciągle myślę o nowych pomysłach na artykuły, o nowych modelach monetyzacji czy o wskazówkach, o których wiedziałam, że dodadzą wartości mojemu blogowi.

Zanim się zorientowałem, moje biurko było zagracone niebo wysoko z notatkami i artykułami, które wydrukowałem. Ja też nie mogłem spać! Doprowadzało mnie to do szaleństwa. Mój umysł był tak pełen pomysłów, że kiedy kładłem się w nocy, koła się kręciły, czułem się jak na kole chomika.

Segregatory do dokumentów

To ironia losu, że pozwoliłem mojemu biurku i mojemu umysłowi dotrzeć do tego punktu, ponieważ pomagałem ludziom zarabiać na życie. To znaczy, że powinienem być idealny, prawda? Cóż, ja też mam swoje słabe strony, a "zorganizowanie" mojego biznesu online stało się dla mnie prawdziwym problemem. Wiedziałem, że potrzebuję systemu i to szybko!

Wtedy wymyśliłem coś, co nazywam moim Blog Binder. To nie jest sprytny tytuł, ale hej, to działa! Oto podstawowy opis tego, co w nim trzymam i jak to pomaga utrzymać mnie na torze i skupić się.

Mój harmonogram pracy
Na początku mojego segregatora mam wypisany plan pracy. Teraz dla mnie ten harmonogram nie ma na nim czasu, a tylko tematy. Każdy dzień roboczy poświęcam na jeden temat. Na przykład: W poniedziałki skupiam się na SEO, we wtorki odwiedzam nowe blogi, w środy skupiam się na budowaniu ruchu, itp.

Wszystkie te tematy są oddzielone od rzeczywistego blogowania. Staram się blogować codziennie.


Pobyt zorganizowany z więcej niż jednym blogiem
Zamiast mieć osobne segregatory dla każdego z moich blogów, postanowiłem je skondensować w jeden. To po prostu czyni go o wiele prostszym i łatwiejszym w użyciu.

Segregator blogowy
Oznaczyłam na nim przekładki z tytułem bloga. Za każdą przekładką mam kilka kartek czystego papieru. Na każdej kartce papieru mam 1 tytuł:

Pomysły na artykuł - Tutaj piszę wszystko i wszystko, co przychodzi mi do głowy na pomysł na artykuł. Nigdy nie brakuje mi pomysłów, a jeśli mam jeden z tych dni, w których nie wiem co napisać, wracam do tej strony. To pomogło mi przetrwać wiele dni blokady pisarskiej.

Lista rzeczy do zrobienia - To jest lista rzeczy do zrobienia, które muszę wdrożyć w ciągu najbliższych kilku dni. To są rzeczy, o których nie chcę zapomnieć i wspominać tygodni w dół drogi.

Na przykład, powiedzmy, że przeglądasz blog i widzisz link "Dodaj to do swoich ulubionych Technorati". Wtedy mówisz sobie, "Naprawdę muszę to dodać do mojego bloga!" Więc zamiast robić mentalną notatkę, która wydaje się nigdy nie pozostawać w pobliżu, piszesz ją na swojej liście Must-Do. Następnym razem, gdy pracujesz na swoim blogu, sprawdzasz swoją listę i dodajesz ten link.

Running-to Do List - Jest to lista rzeczy, które chcesz wdrożyć w pewnym momencie, ale niekoniecznie jest ona wrażliwa na czas. Na przykład: bawiąc się kolorami swojego bloga lub szukając nowego szablonu.

Blogi do odwiedzenia - W każdej z moich nisz znajduje się wiele blogów, które lubię odwiedzać. Zamiast próbować zapamiętać, które z nich są, zapisuję je tutaj i jest to zazwyczaj jedna z pierwszych rzeczy, które robię rano. Uważaj, żeby ta lista była krótka. Nie chcesz, żeby przeglądanie zabierało ci czas na produktywną pracę. Tak łatwo jest się wessać do bloga i zobaczyć jak mijają 3 godziny twojego dnia.

Inną możliwością jest dodanie tych stron do folderu ulubionych na komputerze. To wszystko jest kwestią preferencji i tego, co jest dla Ciebie najlepsze.

Jesteś jeszcze ze mną? Dobrze.

Organizowanie wielkich artykułów, które czytałem
Czy kiedykolwiek byłeś na czyimś blogu, przeczytałeś niesamowity artykuł i powiedziałeś sobie: "Wow, to było dobre!"? Następnie kontynuujesz przeglądanie, mówiąc sobie, że nie zapomnisz tej wskazówki? Przez większość czasu ta wskazówka opuszcza twój mózg w ciągu 5 minut i jesteś poirytowany, że nie możesz jej zapamiętać.

Jakie jest rozwiązanie? Wydrukuj artykuł i złóż go w segregatorze! Mam doskonały wybór artykułów, do których ciągle się odwołuję. Po wydrukowaniu artykułu, dziurkuję go i wkładam za właściwą przekładkę. Oto części, które mam:

  • SEO
  • Projekt
  • Monetyzacja

Zrobiło to dla mnie cuda i nawet odniosłem się do tych artykułów, pomagając innym ludziom w ich nieszczęściach związanych z prowadzeniem bloga. Kiedy sekcje zaczną się zagęszczać, będę usuwał nieaktualne artykuły.

Niech to będzie proste
Jeśli zdecydujesz się stworzyć Blog Binder, mam kilka słów rady:

Nie twórz zbyt wielu kategorii. Na początku trzymaj kategorie bardzo ogólne, a ponieważ używasz ich więcej, możesz znaleźć więcej konkretnych tematów do dodania.
Właściwie użyj segregatora. Być może myślisz, "No, duh!", ale jestem w organizowaniu biznesu wystarczająco długo, aby wiedzieć, że wszyscy mamy dobre intencje, które prześlizgują się przez pęknięcia. Przez cały czas zostawiam segregator przy biurku. Zazwyczaj jest otwarty i gotowy do przerzucenia lub zrobienia notatek.
Nie stawaj się bezsenny z powodu swojego bloga. Jeżeli ty jesteś jak ja i ty znajdujesz yourself kłaść w łóżku myśleć te cudownych, zmieniających życie artykułów ty chcesz pisać; Dostaje z łóżka, otwiera twój segregator i pisze je puszek. Następnie przejdź do spokojnego snu.
Myśli ostateczne
Te wskazówki są oczywiście dla tych, którzy nadal wiedzą, co to jest papier. Jeśli nie jesteś zorientowany na papier, ale wolisz robić wszystko na swoim laptopie, możesz wziąć wszystkie te informacje i zastosować je również elektronicznie. Po prostu upewnij się, że Twoje pliki komputerowe są dobrze zorganizowane i łatwe do pobrania.

Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogło to panu na drodze do stania się bardziej skupionym i produktywnym blogerem.