Jak przygotować się do roku szkolnego

image

Uczniowie cieszą się ciepłą pogodą i letnimi wakacjami i choć trudno w to uwierzyć, wiele szkół zbliża się do półmetka przerwy letniej. Mając to na uwadze, teraz jest świetny czas, aby zacząć myśleć i przygotowywać się do nadchodzącego roku szkolnego.

Chociaż nadal istnieje wiele niepewności co do rozprzestrzeniania się lub zapobiegania nowemu koronawirusowi, nie oznacza to, że rodziny i ich dzieci nie mogą przygotować się na to, co nadejdzie. Jeśli cokolwiek, to niepewność tylko sprawia, że posiadanie solidnego planu na miejscu jest jeszcze ważniejsze. W dzisiejszym poście zaoferujemy rodzicom kilka porad, które pomogą uczniom przygotować się do roku szkolnego 2020-21.

Utrzymaj formę
Ucznowie w każdym wieku zasługują na relaks w lecie. Jeśli jednak Twoje dziecko stanie się zbyt zadowolone, może to spowodować powolny początek roku. Ważne jest, aby zrównoważyć delikatną granicę między zachęcaniem dziecka do dalszego uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych a umożliwieniem mu rzeczywistego korzystania z wakacji. Jednym z pomysłów na to, by spróbować, jest przypomnienie sobie niektórych z ich ulubionych lekcji lub zajęć z poprzedniego roku szkolnego i zachęcenie ich, by dowiedziały się o tym więcej. Możesz również sprawić, by było to bardziej zabawne, oferując niewielkie nagrody lub uczestnicząc z nimi w edukacji!

Bądź elastyczny
Podobnie jak nauczyciele, ważne jest, aby uczniowie elastycznie podążali w kierunku nowego roku szkolnego. Mimo że niektóre szkoły mają plany osobistego uczenia się, mogą się one szybko zmienić. Ważne jest, aby dziecko było przygotowane na wiele scenariuszy. Niezależnie od tego, czy jest to nauka całkowicie osobista, całkowicie internetowa, czy też jest to hybryda obydwu, porozmawiaj z nimi o możliwościach każdego z nich. Pomoże to przygotować je do możliwości różnych środowisk edukacyjnych.

Bądź cierpliwy
Trudno jest być cierpliwym, kiedy jest tak wiele niepewności co do tego, jak szkoła będzie wyglądać w przyszłym roku i jak często będzie się zmieniać. Ciągłe zmiany w środowisku edukacyjnym mogą sprawić, że uczniowie w każdym wieku i o różnym pochodzeniu będą w ten czy inny sposób zmagać się z trudnościami, a Ty możesz zacząć to zauważać u swojego dziecka. Należy jednak pamiętać, że można się z tym zmagać, zwłaszcza w czymś tak niesfornym jak to. Jeśli Twoje dziecko jest zdenerwowane niepewnym środowiskiem do nauki, pracuj z nim, aby odkryć techniki uczenia się zarówno na odległość, jak i osobiście. Pozwoli im to na lepsze przygotowanie się do obu tych okoliczności.

Posiadaj niezbędne zapasy
Niezależnie od tego, czy ten rok szkolny rozpocznie się osobiście czy online, nie zmieni to zapotrzebowania na materiały szkolne. Każdy uczeń potrzebuje odpowiednich przyborów szkolnych, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.