Jak wybrać odpowiedni tornister lub plecak szkolny

image

Wiesz, że nadszedł czas na powrót do szkoły, gdy z półek wylecą zapasy, a tornistry szkolne ze wszystkimi najnowszymi funkcjami i stylami są na wystawie. Przy tak dużej różnorodności można łatwo stracić z oczu to, czego potrzebujesz z torby szkolnej, więc oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie plecak.

Plecaki szkolne w sklepach

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru plecaka
Pierwszym krokiem przy zakupie tornistra jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Większy worek może pomieścić więcej zapasów i sprzętu, ale jeśli napełnimy go za dużo, może to doprowadzić do bólu pleców i innych problemów. Jeśli jest za mała, możesz nie mieć wystarczająco dużo miejsca. Najlepiej jest przymierzyć worek i upewnić się, że ma odpowiedni rozmiar, jest odpowiedni do kształtu ciała i czuje się komfortowo.

Kieszenie i funkcje

Pomyśl o tym, ile sprzętu planujesz nosić i czy potrzebne są konkretne kieszenie i funkcje. Jeśli masz laptopa, możesz potrzebować plecaka z wewnętrznym rękawem na laptopa. Niektóre laptopy są większe, więc będziesz chciał torbę, która pasuje do twojego.

Posiadanie pokrowca na laptopa w głównej kieszeni jest świetne, ale posiadanie dodatkowej kieszeni z przodu jest jeszcze bardziej praktyczne. Kieszenie te są świetne do przechowywania małych rzeczy, takich jak balsam do ust, klucze domowe i pamięci USB. Pomyśl o organizacji i funkcjonalności; poszukaj funkcji, które ułatwią Ci znalezienie sprzętu.

Niektóre torby będą miały boczną kieszeń lub siatkową boczną torbę na butelkę. Łatwo dostępna woda może być przydatna, gdy jesteś w ruchu.

Wyściełane paski i plecy

Jeśli masz dłuższy dojazd do szkoły, potrzebny jest wygodny plecak. Posiadanie wyściełanych pasów i wyściełanych plecaków pomaga wyeliminować stres. Wytrzymałość pasów będzie decydować o tym, ile wagi można przenieść w plecaku. Lepiej nie zastawiać plecaka, bo inaczej ryzykujesz uszkodzenie plecaka.

Dla dodatkowego wsparcia, niektóre większe plecaki są wyposażone w paski w talii. Mogą być one przydatne, jeśli szukasz dodatkowego wsparcia. Mogą one również usuwać część ciężaru na plecach, który powoduje stęchliznę i złą postawę ciała.

Plecaki VS Torby na ramię

Noszenie plecaka nie jest idealne w ciepłą pogodę i może być kłopotliwe przy bardziej intensywnych dojazdach do pracy. Zapracowane autobusy i metro są powodem, dla którego niektórzy wolą torbę kurierską lub torbę w stylu paska na ramię. Można je łatwo wyjąć i spowodować mniejsze odkładanie się potu.

Choć wygodne, te torby nie oferują najlepszego wsparcia postawy. Całodzienne noszenie ciężkiego worka na jednym ramieniu może spowodować nadmierne obciążenie ramion i nieznaczną zmianę równowagi ciała. Dla niektórych może to być dobry powód, aby wybrać dwa paski.

Zwróć uwagę na drobne szczegóły
Kiedy jesteś w sklepie przeglądając szkolne plecaki, spójrz na suwaki i szwy na torbie. Chcesz mieć pewność, że suwaki będą solidne, ale też łatwe do otwierania i zamykania. Przy przeszyciach zwróć uwagę na miejsca, w których spotykają się tkaniny, aby upewnić się, że są dobrej jakości i nie rozprują się pod zbyt dużym ciężarem.

Inną ważną cechą, której należy szukać na wszystkich plecakach jest klamra do regulacji długości i napięcia pasów ramiennych. Zobacz, jak łatwo można je regulować i jak dobrze pozostają na swoim miejscu.

Kolory i wzory

Ta jest bardziej subiektywna, ale warta rozważenia. Zawsze fajnie jest dostać zabawny plecak, który pozwoli Twojej osobowości błyszczeć i wystawać w tłumie. Dzikie kolory i szalone wzory są świetne na ubrania, ponieważ możesz je często zmieniać. Plecak to raczej inwestycja, więc jeśli Twoje wybory dotyczące mody mają tendencję do szybkich zmian, może trzymaj się czegoś bardziej neutralnego. Możesz też wziąć pod uwagę fakt, że jaśniejsze kolory łatwiej się brudzą, więc jeśli jesteś typem, który lubi czystą torbę, albo lubisz się brudzić, proponujemy ciemniejsze odcienie i kolory.

Dostępność

Jeśli zabierasz ze sobą swoje najważniejsze rzeczy, upewnij się, że plecak otwiera się na tyle szeroko, aby mieć do nich dostęp. Możliwość chwycenia laptopa bez wyjmowania wszystkich książek pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu. W większości przypadków plecak ładowany od góry lub plecak z pełnym zamkiem błyskawicznym zapewnia łatwiejszy dostęp do nich.

Pakuj to, zapnij to i idź!

Kiedy już osiedlisz się w plecaku, który pasuje do wszystkich Twoich potrzeb i wygląda świetnie, jesteś gotowy do powrotu do szkoły!

 

Wybór odpowiedniego plecaka