Jak spakować plecak dla szkoły

image


Czy wiesz, że jeśli plecak jest zbyt ciężki, może spowodować poważne obrażenia u dziecka? W 2013 r. prawie 22 200 szczepów, zwichnięć, zwichnięć i złamań plecaków było leczonych na szpitalnych oddziałach ratunkowych, w gabinetach lekarskich i klinikach, jak podaje Amerykańska Komisja ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich.

Wśród pracowników służby zdrowia, terapeuci zawodowi są na pierwszej linii frontu świadomości bezpieczeństwa plecaka i upewnienia się, że rodzice i nauczyciele są wykształceni w zakresie prawidłowego rozłożenia wagi plecaka. Oprócz bezpieczeństwa plecaka, oto kilka wskazówek dotyczących terapii zajęciowej, jak zapakować plecak, a także zdrowia i sukcesu w szkole z American Occupational Therapy Association:

  • Załaduj najcięższe przedmioty znajdujące się najbliżej pleców dziecka (tył paczki).
  • Ułóż książki i materiały w taki sposób, aby nie wślizgiwały się do plecaka.
  • Sprawdź, co Twoje dziecko nosi do szkoły i przynosi do domu. Upewnij się, że przedmioty te są niezbędne do wykonywania codziennych czynności.
  • Jeśli plecak jest zbyt ciężki lub ciasno zapakowany, dziecko może ręcznie nosić książkę lub inny przedmiot poza plecakiem.
  • Jeśli plecak jest regularnie zbyt ciężki, zastanów się nad użyciem torby z książkami na kółkach, jeśli szkoła zezwala na to Twojemu dziecku.
  • Rozłóż ciężar równomiernie za pomocą obu pasów. Noszenie plecaka zawieszonego na jednym ramieniu może spowodować, że dziecko pochyli się na jedną stronę, wyginając kręgosłup i powodując ból lub dyskomfort.
  • Wybierz opakowanie z dobrze wyściełanymi pasami barkowymi. Na ramionach i szyi znajduje się wiele naczyń krwionośnych i nerwów, które mogą powodować ból i mrowienie w szyi, ramionach i rękach przy zbyt dużym nacisku.
  • Wyreguluj pasy barkowe tak, aby plecak dobrze przylegał do pleców dziecka. Okład, który zwisa luźno z pleców, może pociągnąć dziecko do tyłu i nadwyrężyć mięśnie.
  • Jeżeli plecak posiada pas biodrowy, należy zapiąć go w pasie biodrowym. Pomaga to bardziej równomiernie rozłożyć ciężar plecaka.
  • Spód plecaka powinien spoczywać w łuku dolnej części pleców. Plecak nigdy nie powinien spoczywać więcej niż cztery cale poniżej linii talii dziecka.

Plecaki szkolne są dostępne w różnych rozmiarach dla różnych grup wiekowych. Wybierz odpowiedni rozmiar plecaka dla swojego dziecka, jak również taki, w którym jest wystarczająco dużo miejsca na niezbędne przedmioty szkolne.
Zważ plecak swojego dziecka i upewnij się, że waży on nie więcej niż 10 procent jego masy ciała. Na przykład, jeśli Twoje dziecko waży 100 funtów, plecak nie powinien być cięższy niż 10 funtów. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest wzięcie udziału w imprezie ważenia w pobliżu.
Dzień Świadomości Plecaka "Ważenie" uczniów 6 klasy i ich plecaków odbędzie się w środę 20 września o 9:45 do 10:30 w Woodlands Intermediate School, 1810 Maple Ave, Huron, Ohio w klasie zdrowia pana Kastora. Lekarze terapii zajęciowej z Regionalnego Centrum Medycznego Firelands podadzą przykłady ważenia uczniów lub nauczycieli w Szkole Podstawowej Woodlands.