Jak pomóc dziecku dostosować się do zdalnego nauczania

image

Ponieważ szkoły w całym kraju są zamknięte na naukę na odległość przez resztę roku szkolnego, chcemy poświęcić trochę czasu na dostarczenie kilku wskazówek, które mogą pomóc dziecku dostosować się do nagłych zmian. Od nauki jak rozwijać się w środowisku głównie internetowym do utraty codziennych czynności i przyjaźni, które przychodzą wraz z normalnym dniem w szkole, zmiany te mogą być niezwykle trudne dla dzieci w każdym wieku.

Znajdź rutynę
W szkole chodzi o konsekwencję, a jednym z najlepszych sposobów na zachowanie spójności jest ustalenie rutyny. Niektóre z nich zostaną wprowadzone do planu zajęć przez poszczególne szkoły, ponieważ wielu uczniów ma obowiązek uczęszczać na wirtualne zajęcia przez cały dzień. Ale jest też wiele przestojów, które mogą ułatwić uczniom zboczenie z trasy. 

Pomóż swojemu dziecku skupić się, planując pewne godziny dnia, aby zakończyć pracę na różne tematy. To pozwoli im zbliżyć się do swojego dnia z harmonogramem, tak jak normalny dzień w szkole.

Stwórz salę lekcyjną
Kiedy uczeń znajduje się w środowisku, które kojarzy mu się ze szkołą i nauką, łatwiej jest mu skoncentrować się na nauce. Może to być trudne do odtworzenia w domu, ale stworzenie dedykowanej przestrzeni do nauki może być korzystne dla ich koncentracji i zaangażowania w naukę online. Od sypialni po stoły w jadalni, każdy obszar może być wykorzystany jako dedykowana sala lekcyjna.

Każ dziecku ustawić przed szkołą stanowisko pracy, które będzie łatwe do spakowania po szkole. Ułatwi im to oddzielenie czasu szkolnego od czasu osobistego.

Zrób zajęcia z WFu
Rodzice, ten też jest dla was! Poziomy szkolne od przedszkola do liceum prawie zawsze mają dedykowaną klasę WF w pewnym momencie w ciągu dnia. W niektórych środowiskach przejście na naukę na odległość usunęło to z harmonogramu. Nie tylko może to być szkodliwe dla zdrowia uczniów, ale także uniemożliwia im otrzymanie zasłużonej przerwy na zabawę.

Przywróćcie WF, organizując własne zajęcia w domu! Zapytaj swoje dzieci, jakie są ich ulubione gry lub zajęcia podczas normalnych WF i postaraj się je odtworzyć w domu. W ten sposób każdy będzie miał szansę na ćwiczenie w środku dnia.

Utrzymanie Wspólnoty
Bez względu na to, w jakiej klasie jest twoje dziecko, odejście od normalnej aktywności społecznej jest trudne. Zamiast przebywać z przyjaciółmi, rówieśnikami i nauczycielami pięć dni w tygodniu, znajdują się w domu i są odizolowane od swoich najlepszych pączków. Możesz pomóc w utrzymaniu poczucia wspólnoty, zwracając uwagę na możliwości zachęcania do interakcji. Od wirtualnych randek zabaw po zachęcanie dzieci i ich przyjaciół do wzajemnej oceny pracy w szkole, utrzymanie interakcji może mieć wiele korzyści.

Bądź cierpliwy
Ta regulacja nie jest łatwa dla nikogo. Pomyśl o własnej pracy - z domu - są takie momenty w ciągu dnia, kiedy możesz stracić motywację lub skupić się, więc dlaczego inaczej traktować naukę swojego dziecka? Jeśli zauważysz, że jest ono sfrustrowane pracą lub traci zainteresowanie pracą, zrób z nim szybką przerwę, aby umożliwić mu zmianę zdania. Niezależnie od tego, czy jest to przerwa na przekąskę, czy szybki mecz koszykówki, mogą one być korzystne dla ich ogólnej wydajności.