Powody, dla których warto używać pióra wiecznego

image

Dla większości z nas nasze doświadczenia z piórami wiecznymi sięgają czasów szkolnych, z poplamionymi tuszem rękami i rozmazanym pismem.

Teraz, gdy pismo odręczne jest wyborem, a nie obowiązkiem, a na unikalne, a nie nieskończenie powtarzalne, ludzie zaczynają odkrywać lub odkrywać na nowo dreszczyk emocji związany z piórem i tuszem". - Daisy Goodwin, Sunday Times 02/11/2014
Badamy 5 głównych powodów, dla których powinieneś odłożyć swoje pióro BIC biro, i rozważamy pióro wieczne.


1. To oświadczenie o stylu życia
Z piórami wiecznymi, które nie są już postrzegane jako standardowe narzędzie do pisania do codziennego użytku, zostały one podniesione do rangi akcesoriów. Ponieważ poczta elektroniczna i tekst stają się podstawowym narzędziem komunikacji, pióro wieczne jest uczciwym stwierdzeniem, że chcesz pisać w dawny sposób... w przemyślany sposób. W miejscu pracy jest to znak dla Twoich kolegów, że poważnie podchodzisz do tego, co robisz. Prezydenci nie podpisują traktatu piórem Bic, ale używają wiecznego pióra.

2. Dobre Stare Czasy

Nie bez powodu nazywa się je starymi dobrymi czasami, tempo życia było wolniejsze, a stres związany z cyfrowym światem nie istniał (stres związany z pocztą elektroniczną to prawdziwy warunek). Poświęcenie czasu na napisanie listu za pomocą wiecznego pióra jest relaksującym i dotykowym procesem, antytezą poczty elektronicznej i tekstu. Poczuj sens historii, wypełniając konwerter z butelki z atramentem, lub podpisując swoje imię i nazwisko piórem i atramentem.
dobre dawne dni

3. Lata przyjemności
Ile długopisów kulkowych złamałeś lub zgubiłeś? Dla wielu z nas, nasz długopis jest jednorazowym przedmiotem, który ciągle wyrzucamy. Z drugiej strony, pióro wieczne może przetrwać dziesiątki lat, jeśli jest dobrze utrzymane (i z wiekiem będzie się poprawiać). Wkłady z atramentem są również tańsze i występują w tak wspaniałej gamie kolorów.

4. Luksusowe i wyraziste doświadczenie w pisaniu
"Pisanie wiecznym piórem na kremowym papierze to jedna z wielkich zmysłowych przyjemności życia" - Daisy Goodwin, Sunday Times.
Atrament z wiecznego pióra bez trudu przesuwa się po powierzchni strony, co oznacza chwalebne pociągnięcia i mniejszy nacisk na papier. Możesz również osiągnąć bardziej unikalny styl pisania, dostosowując wybrany wkład, uchwyt i kąt pióra (stalówki z litego złota faktycznie dostosowują się do Twojego stylu pisania).
wyrażanie siebie

5. Poprawia pismo odręczne
Ale czy pióro wieczne poprawia twoje pismo?

Ostatnio zapytaliśmy różnych nauczycieli, co myślą, a ich odpowiedzi były przytłaczająco pozytywne.

Pan Curtis, nauczyciel angielskiego, poczuł fontannę, która sprawiła, że pisał powoli i wyraźniej.
Pani Webb wykładała kiedyś w prywatnej szkole, gdzie wieczne pióra były obowiązkowe, a teraz pracuje z uczniami z rodzin o niskich dochodach.
"Nie potrafię powiedzieć, jak bardzo jest to spowodowane różnym pochodzeniem ekonomicznym i systemem edukacji, ale w szkole prywatnej jakość pisania odręcznego była zdecydowanie wyższa i zastanawiam się, czy sprzęt był tego czynnikiem. Wyposażenie szkoły przeznaczone dla ubogich uczniów jest na ogół słabej jakości i ma tendencję do łatwego łamania się i jestem pewna, że ma to wpływ na stosunek uczniów do ich pracy".