Co powinien mieć dobry piórnik? Moje sztuczki dla udanych zakupów

image

Nowy rok szkolny zaczyna się wkrótce, w sklepach na każdym możliwym rogu widzimy rzeczy, które są potrzebne do wykończenia wyprawki. Czy to ten dla przedszkolaka, czy ten dla ucznia. Dwie najważniejsze rzeczy potrzebne do wypełnienia wyprawki dla dziecka to oczywiście piórnik i plecak. Dziś skupimy się na piórnikach, ale już teraz tworzę dla Państwa wpis z przeglądem plecaków szkolnych. 

Wybór w obszarze piórników jest naprawdę ogromny. Poczynając od kolorów, ich kształtu lub są z lub bez wyposażenia. Piórnik dla Twojego dziecka jest bardzo ważny i ważne jest, aby Twoje dziecko go lubiło. Z doświadczenia wiem, że często to, co lubią dzieci, nie jest lubiane przez ich rodziców. Ale pamiętaj, że to twoje dziecko nosi go do szkoły, więc ważne jest, abyś robił to z satysfakcją, a nie z niechęcią.

W przypadku pierwszej klasy zazwyczaj otrzymujemy informację od nauczyciela, jak powinien wyglądać ołówek. Rok temu poleciliśmy jednokomorowy, składany piórnik. Często, nawet w przypadku plecaków dla pierwszej klasy, nauczyciel sugeruje, jaki rodzaj plecaka powinniśmy wybrać.

Wyróżniamy następujące rodzaje piórników: Rura, jamnik, worek, a także składana (jedno-, dwu-, a nawet trzykomorowa). Korpusy ołówków typu "tubka" często nazywane są również "jamnikami". Połączone są one prostą konstrukcją, tj. miękkim pojemnikiem zamkniętym zamkiem błyskawicznym. Taki ołówek, który jest bardzo popularny wśród dzieci, nie wymaga od nich zdejmowania przyborów. Musisz tylko wrzucić narzędzia do środka.

Składana teczka komorowa, może być otwierana jak książka, może to być jedna, dwie lub nawet trzy teczki komorowe, jak już napisałem. Wewnątrz przymocowane są gumki, w których poszczególne przybory szkolne wkładane są jeden po drugim. To jest rodzaj ołówka, który był polecany w naszej pierwszej klasie. Został zaprojektowany, aby nauczyć dzieci odkładania rzeczy na bok i utrzymywania porządku. W takim piórniku możemy szybciej znaleźć to, czego potrzebujemy, ale niestety dzieci często mają problemy z włożeniem ołówka do dołączonych gumek, więc nadal jest podobny bałagan do tego w piórniku, który nazywa się "tubką".

Kiedy już wybierzemy kształt piórnika naszego dziecka, pozostaje pytanie, w jaki sposób powinno być ono ozdobione. Ponieważ możemy kupić ołówek z pełnym wyposażeniem od razu (cena takiego ołówka może wynosić do 150 zł), lub bez wyposażenia i uzupełnić go sami. Wybierając piórnik z wyposażeniem, warto sprawdzić ten sprzęt pod dwoma warunkami. Po pierwsze, czy wyposażenie spełnia oczekiwania szkoły, a po drugie, czy jakość tego wyposażenia jest dobra. W rzeczywistości, możemy kupić ołówek z wyposażeniem za niską i wysoką cenę, a sprzęt możemy skompletować sami. Ponownie, kwestia ceny będzie zależała od tego, jaki rodzaj produktu wybierzesz. Osobiście uważam, że nie ma sensu oszczędzać na sprzęcie ołówkowym, bo co jeśli teraz kupię markery za kilka złotych, kiedy za chwilę okaże się, że dziecko nie zamknęło ich prawidłowo i wyschły. 

Skupmy się teraz na temacie wielkości, wielkości piórnika. Większość rodziców zwykle kupuje większy piórnik, ponieważ może on pomieścić więcej narzędzi. Niestety, rozmiar piórnika powinien się różnić w zależności od klasy, do której uczęszcza Twoje dziecko. W przypadku pierwszej klasy, rodzice otrzymają specjalną listę czasopism ołówkowych, które zostaną włączone do klasy. Są to przybory do pisania, rysowania i pisania, takie jak gumka, ołówek, kolorowe ołówki (świeczka i ołówek), temperówki, długopisy. Starsi uczniowie nie potrzebują już kolorowych ołówków, ale linijkę, cyrk itd., tak. Dlatego też składany jednokomorowy piórnik wystarczy dla dziecka w klasach 0-3. W rzeczywistości plecak dziecka i tak już dużo waży, więc nie ma sensu zabierać ze sobą więcej przyborów niż trzeba.

W tym roku zdecydowaliśmy się na użycie piórnika, typu jamnik, ponieważ Karina bardzo się o taki ołówek troszczyła, chociaż w zeszłym roku mieliśmy jeszcze piórnik jednokomorowy w przypadku zastrzeżeń nauczyciela. Damy ci znać w roku szkolnym, jak to działa.