Zawartość mojego piórnika....

image

Kiedy byłam w szkole, piórniki były dla dziewcząt lub świstaków, a chłopcy zajmowali się kieszeniami w marynarkach. To były wczesne lata 80-te, i wtedy było inaczej...

Teraz, oto jesteśmy lata później, a ołówek noszę teraz wszędzie przy sobie, bo nigdy nie wiem, kiedy złapie mnie chęć pisania, a kiedy to się stanie, nienawidziłbym używać niewłaściwego pióra.

Wiem, że nie jestem sama, zwłaszcza w środowisku papeterii, i w trosce o przejrzystość, oto mój codzienny futerał na ołówki.

Zacznijmy od mojego zaufanego TWSBI - oba to model Diamond 580 Clear, jeden z drobnym wkładem, wypełniony atramentem Diamine Onyx Black, a drugi to szerszy wkład 1,1 mm, wypełniony moją własną mieszanką atramentów Diamine Red Dragon i Diamine Ox Blood. Uwielbiam moje TWSBI i napisałem ponad 75,000 słów z Fine Nib w wersji.

Następne są moje ołówki (i moja gumka) - wszystkie z nich to Stabilo Exam Grade. Są to stosunkowo tanie ołówki, ale są naprawdę ciężko pracujące i uważam, że świetnie nadają się do rysowania. Nie jestem pewien, czy jest tam jakaś tajemnicza chemia, ale gumka Stabilo jest po prostu niesamowita w usuwaniu wszystkich śladów moich linii ołówka i szkiców.

Mam przy sobie punkt kulowy ze stali nierdzewnej Parker Sonnet. Będę szczery, nie jestem wielkim fanem ballpointów ani tego konkretnego pióra, ale czasami trzeba po prostu użyć ballpointów, więc to jest moje.

Z jakiegoś powodu noszę ołówek mechaniczny Rotring 600 - choć rzadko go używam - jest prawdopodobnie związany z projektem, ponieważ uważam, że jest to dzieło doskonałości inżynierskiej.

Ponieważ zawsze są chwile, kiedy musimy złożyć oświadczenie, noszę kilka czerwonych długopisów z końcówkami z włókna. Fineliner Staedler jest głównie do rzeczy finansowych, a następnie Sharpie dostaje używane, gdy naprawdę chcę, aby ktoś zauważył, co napisałem.

Kompas na Mapie nie jest używany do szturchania ludzi, tak jak kiedyś w moich czasach szkolnych - czasami potrzebuję go do rysowania w kółko w moich codziennych wpisach. Nie jest genialny, ale wykonuje swoją pracę i może trzymać różne długopisy i ołówki dość mocno.

Nie wszystkie są analogowe, więc zawsze mam pod ręką pendrive'a Kingston, a urządzenie wyglądające jak kalkulator jest używane do mojej bankowości internetowej, chociaż coraz częściej używam telefonu do tych rzeczy w dzisiejszych czasach.

Kupiłam linijkę Hi Line, ponieważ ma ona specjalnie ukształtowaną krawędź, która sprawia, że jest przydatna do rozrywania papieru, i która podwójnie jest wspaniałą krawędzią do rysowania prostych linii tuszem.

W końcu noszę jeden z naszych pierścionków do notatników jako swego rodzaju urok na szczęście (i dlatego, że uwielbiam sposób, w jaki wyglądają i czują się).Oczywiście, powinienem przedstawić sam piórnik - był to prezent od mojej żony, a ona znalazła go na Etsy, jak sądzę - jest niesamowicie pracowity i uwielbiam go.

Proszę bardzo, to jest zawartość mojego piórnika. Gdybym tylko mógł zmieścić go w kieszeni marynarki......